Jeep Cherokee

zł 145 400
Gama
Benzyna - Diesel
140 - 272 KM / 103 - 200 kW
5,3 - 10 (l/100Km)
5
Euro 6
Automatyczna - Manualna

Szczegóły

Informacje o modelu

PIĘKNO DZIKIEJ NATURY
Stylowa i dynamiczna linia nadwozia oraz komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność typowego pojazdu SUV.
Jeep® Cherokee podnosi poprzeczkę, oferując doskonałe właściwości jezdne oraz prowadzenie, niskie zużycie paliwa, najlepszy w swojej klasie systemy napędu 4x4 i wyjątkową technologię. To samochód dla tych, dla których liczy się zarówno forma, jak i treść. Doskonale zaprojektowany, aby skutecznie wykorzystywać swoje zaawansowane umiejętności, Jeep® Cherokee potrafi dotrzeć w najmniej dostępne miejsca dzięki legendarnemu DNA marki Jeep®.

Dodaj go do ulubionych i udostępnij innym!

Wygląd zewnętrzny

HISTORIA PISANA NA NOWO
Cherokee to bardziej rewolucja niż ewolucja. Samochód, który łamie dotychczasowe zasady i odkrywa to, co do tej pory było nieznane. Jego nadwozie zostało zaprojektowane pod kątem uzyskania maksymalnej efektywności aerodynamicznej.

 

DYNAMICZNA JAKOŚĆ I STYL
Jeep® Cherokee to światowej klasy wykonania i zupełnie na nowo zaprojektowane, aerodynamiczne nadwozie. Nowe, charakterystyczne światła tylne LED, duży tylny spojler, który poprawia aerodynamikę i wyprofilowana tylna klapa bagażnika tworzą razem dynamiczną stylizację. Podwójne chromowane końcówki układu wydechowego dodają elegancji.

KOŁA
Cherokee został stworzony, aby wykraczać poza utarte granice i odkrywać nieznane miejsca. Unikalne kombinacje obręczy kół i opon Cherokee zostały
zaprojektowane, abyś mógł w oryginalny sposób wyróżniać się z tłumu krojonych na ten sam wzór kształtów.

UNIKALNE ŚWIATŁA LED DO JAZDY DZIENNEJ
Szerokie zastosowanie w Cherokee znalazła zaawansowana technologia oświetlenia LED. Charakterystycznym elementem konstrukcji są płynne kształty świateł LED do jazdy dziennej. Poniżej, reflektory biksenonowe rozświetlają noc w razie potrzeby również z pomocą świateł przeciwmgielnych. 

 

Dodaj go do ulubionych i udostępnij innym!

Wnętrze

ZAPROJEKTOWANY DLA KOMFORTU
Chcesz mieć kontrolę nad życiem. Chcesz osiągnąć coś więcej. Przygoda to Twoja druga natura. Usiądź w fotelu kierowcy, a zrozumiesz. Oczywiście, że jest wygodny. Wokół niezwykłe pieczołowicie wykonane detale. Ale dla wszystkich, którzy wybiegają w przyszłość i dla których wolność to uczta. To jest ich dom.

 

SKŁADANE NA PŁASKO SIEDZENIA - WOLNOŚĆ PRZESTRZENI
Cherokee oferuje wszechstronność i elastyczność, która będzie źródłem dodatkowej energii w Twoim aktywnym stylu życia. Trzeba zabrać dzieci? Dmuchane kajaki? Cherokee to wybór bez kompromisów. Składana w proporcji 60/40, przesuwana kanapa tylna dla większego komfortu podróży lub uzyskania dodatkowej przestrzeni ładunkowej. Siedzenia tylne mają również regulację pochylenia oparcia.

 

SYSTEM ZARZĄDZANIA PRZESTRZENIĄ ŁADUNKOWĄ JEEP®
System zarządzania przestrzenią ładunkową Jeep®pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń bagażową, a tym samym zapewnia wszechstronność konieczną przy aktywnym trybie życia. Dostępne akcesoria Mopar® to między innymi pojemnik bagażowy, składany pojemnik termiczny, zestaw pierwszej pomocy, zestaw akcesoriów off-roadowych.

 

OTWARTA PRZESTRZEŃ
W Cherokee możesz wygrzewać się na słońcu i cieszyć się świeżym powietrzem wolności. Nowe panoramiczne okno dachowe CommandView® składa się z dwóch paneli: otwieranej elektrycznie części przedniej i zamocowanej na stałe części tylnej, oraz wyposażone jest w otwieraną elektrycznie osłonę przeciwsłoneczną. Unikalny w swojej klasie odsuwany materiałowy dach Sky Slider® otwiera za jednym naciśnięciem przycisku drzwi do świata na zewnątrz.

Dodaj go do ulubionych i udostępnij innym!

Technologia

UCONNECT® 8.4” Z NAWIGACJĄ
System multimedialny Uconnect oferuje szereg łatwych w użyciu funkcji, które pomagają kierowcy zachować łączność ze światem oraz uzyskać dostęp do informacji bez rozpraszania uwagi w trakcie jazdy. System pomaga kierowcy obsługiwać dostępne funkcje oraz podłączyć własne urządzenia komunikacyjne i multimedialne do układów elektronicznych pojazdu.
• Dostępny we wszystkich modelach
• Ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości 8,4"
• Pełna funkcja nawigacji z jednorazowym wprowadzaniem
   celu podróży komendą głosową
• Radio DAB (Digital Audio Broadcasting) z obsługą
   urządzeń mobilnych AUX/USB/SD Media Hub i iPod®
• Łaczoność Bluetooth® z systemem głośnomówiącym,
   przesyłaniem struminiowym sygnału audio, poleceniami
   głosowymi i czytnikiem wiadomości tekstowych
• Regulacja klimatyzacji na ekranie dotykowym

PANEL WSKAŹNIKÓW KLASY PREMIUM
Panel wskaźników z 7-calowym wyświetlaczem TFT pozwala na indywidualną konfigurację, dzięki czemu kierowca może cieszyć się jego wyglądem i otrzymywać preferowane informacje i komunikaty, nie odrywając rąk od kierownicy i wzroku od drogi.

SYSTEM WSPOMAGANIA PARKOWANIA RÓWNOLEGŁEGO I PROSTOPADŁEGO
Parkowanie bywa trudne. Aby ułatwić wykonanie tego manewru Cherokee został wyposażony w zaawansowany system parkowania równoległego i prostopadłego, który wykorzystuje czujniki ultradźwiękowe umieszczone w zderzaku, ułatwiając kierowcy znalezienie wolnej przestrzeni i wykonanie manewru zainicjowanego przez kierowcę. System ten automatycznie przejmuje kierowanie pojazdem, pozostawiając kierowcy kontrolę nad biegami, hamulcami i pedałem gazu. Parkowanie równoległe możliwe jest z obu stron samochodu; podczas parkowania prostopadłego samochód wjeżdża na miejsce tyłem.
 
SYSTEM BEZKLUCZYKOWY ENTER’N’GO™
System bezkluczykowy Enter’n’Go™ pozwala na otwarcie i uruchomienie samochodu bez wyciągania pilota z kieszeni czy torebki. Wystarczy pociągnąć klamkę żeby otworzyć drzwi i nacisnąć przycisk START/STOP na desce rozdzielczej, naciskając jednocześnie pedał hamulca, żeby uruchomić silnik.

KAMERA TYLNA PARKVIEW®
Tylna kamera ParkView® pomaga kierowcy wykonać bez obaw manewr cofania. Układ ten wyświetla przy cofaniu obraz z tyłu pojazdu z dynamicznymi liniami siatki, które pokazują drogę cofania w zależności od kąta skrętu koła kierownicy. Podczas parkowania i innych podobnych manewrów układ ten pomaga kierowcy dostrzec na ekranie ukryte przeszkody.

Dodaj go do ulubionych i udostępnij innym!

Bezpieczeństwo

PONAD 70 DOSTĘPNYCH SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY
Jeep® Cherokee otacza kierowcę i pasażerów ochroną ponad 70 systemów bezpieczeństwa, które pozwoliły na uzyskanie pięciu gwiazdek w prestiżowym teście Euro NCAP. Nowa kierownica Jeep® umożliwia kierowcy bezpieczne sterowanie wieloma funkcjami samochodu. Aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa w każdej podróży, oprócz mocnego nadwozia, wykonanego w 65% z wysokowytrzymałej stali, inżynierowie przewidzieli pełen zestaw dostępnych systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Najważniejsze z nich to tempomat adaptacyjny, system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego oraz system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

SYSTEM ZAPOBIEGANIA WYPADKOM
Cherokee to również pełna gama rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony.  Jednym z najbardziej innowacyjnych systemów jest system ostrzegający przed najechaniem na przeszkodę (Forward Collision Warning-Plus) z funkcją ograniczania skutków kolizji (Crash Mitigation), umożliwiający ocenę odległości pomiędzy pojazdami w ruchu drogowym, a w razie szybko zbliżającej się przeszkody przed pojazdem aktywujący hamulce i alarmujący kierowcę, tak aby mógł w porę zareagować. Pozostałe z wielu dostępnych systemów to między innymi: BMonitorowanie Martwych Punktów Widzenia+, tylna kamera ParkView® z dynamicznymi liniami siatki, Adaptacyjny Tempomat+ z funkcją Stop&Go, czy też Asystent Pasa Ruchu+.

Dodaj go do ulubionych i udostępnij innym!

Możliwości

TRZY DOSTĘPNE UKŁADY NA KAŻDĄ OKAZJĘ
System Jeep® Active Drive I 4x4
System Jeep Active Drive I posiada w pełni automatyczny jednobiegowy moduł transferu mocy (PTU), który zapewnia płynną jazdę (niezależnie, od tego, czy korzysta się z napędu 4×4) przy dowolnej prędkości jazdy. Układ ten nie wymaga ingerencji ani czynności ze strony kierowcy i samoczynnie koryguje zjawisko znoszenia podczas dynamicznej jazdy, pozwalając skuteczniej panować nad pojazdem w przypadku pod- i nadsterowności. Jeep Active Drive I wykorzystuje zrównoważony rozdział momentu obrotowego z systemem kontroli trakcji. Napęd 4×4 jest włączany za pomocą w pełni zmiennego mokrego sprzęgła w obudowie mechanizmu różnicowego tylnej osi. Sprzęgło zapewnia odpowiednie przeniesienie momentu obrotowego w każdych warunkach, w tym na podłożu o niskiej przyczepności, podczas agresywnego ruszania i dynamicznej jazdy. Zastosowanie złożonych algorytmów poprawia dynamikę jazdy, współdziałając z systemem elektronicznej stabilizacji jazdy (ESC) w przypadku ryzyka utraty przyczepności. Jeep Cherokee jest pierwszym SUV-em z odłączanym napędem osi tylnej, umożliwiającym zmniejszenie strat energii, (gdy funkcjonalność 4×4 nie jest potrzebna) oraz obniżenie zużycia paliwa.

System Jeep® Active Drive II 4x4
System Jeep Active Drive II obejmuje dwubiegowy moduł PTU, umożliwiający kontrolę rozdziału momentu obrotowego, oraz reduktor terenowy. W trybie 4-Low system ten umożliwia zblokowanie przedniej i tylnej osi w celu zwiększenia mocy przy niskich prędkościach jazdy oraz zwiększenia siły pociągowej. Przełożenie reduktora terenowego wynosi 2,92:1. Zmiana przełożenia pozwala na zwiększenie zdolności pokonywania wzniesień, sprawdza się również w przypadku konieczności pełzania w trudnych warunkach terenowych. Układ Jeep Active Drive II współpracuje z systemem Select-Terrain, umożliwiając efektywną modyfikację rozdziału momentu obrotowego, jednocześnie monitorując przeniesienie napędu oraz system ESC i przenosząc moc na koła w celu zapewnienia maksimum przyczepności. System Jeep Active Drive II obejmuje system kontroli zjazdu Hill Descent Control.

Układ Jeep® Active Drive Lock 4x4
Ekskluzywny dla wersji Trailhawk® system Jeep Active Drive Lock łączy wszystkie zalety systemu Jeep Active Drive II z dodatkową możliwością blokowania tylnego mechanizmu różnicowego w celu zwiększenia trakcji dostępnej przy niskich prędkościach jazdy, podczas pełzania po skałach lub w trudnych warunkach terenowych. W trybie 4-Low system blokuje razem przednią i tylną oś w celu zwiększenia momentu obrotowego dostępnego na kołach przy niskich prędkościach jazdy oraz zwiększenia siły pociągowej. Przełożenie reduktora terenowego wynosi 2,92:1, co zapewnia niezwykle skuteczne pełzanie w ekstremalnie trudnych warunkach terenowych. Blokadę tylnego mechanizmu różnicowego można aktywować ręcznie w każdym trybie reduktora terenowego; blokada włączy się automatycznie w niektórych trybach Selec-Terrain (takich jak „Rock” – Skały) w celu optymalizacji własności trakcyjnych. Jeep Active Drive Lock obejmuje ekskluzywny system Selec-Speed Control obejmujący podsystemy kontroli wjazdu (Hill Ascent Control) i zjazdu (Hill Descent Control).

SYSTEM ZARZĄDZANIA TRAKCJĄ SELEC-TERRAIN®
Systemy napędu 4×4 Cherokee skojarzone są z uznanym systemem zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain, działającym w czterech trybach: Auto, Snow (śnieg), Sport i Sand/Mud (piach/błoto); piąty tryb Rock (skały) dostępny jest w wersji Trailhawk. System kontroli trakcji Selec-Terrain pozwala kierowcy na dokonanie wyboru (za pomocą przełącznika Selec-Terrain) ustawienia jazdy szosowej i terenowej, umożliwiające optymalne osiągi na danej nawierzchni; zaprojektowano go z myślą o optymalizacji systemów napędu 4×4 w celu uzyskania doskonałej kontroli trakcji i osiągów.Selec-Terrain koordynuje i optymalizuje pracę nawet 12 systemów, w tym modułu sterującego silnikiem i układem hamulcowym, elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC), modułu sterującego skrzyni biegów oraz – tylko w przypadku modeli Trailhawk – systemu Selec-Speed Control z podsystemem kontroli wjazdu(Hill Ascent Control) i zjazdu (Hill Descent Control).

THE TRAIL RATED® TRAILHAWK®
Jeep® Cherokee Trailhawk to najbardziej zaawansowana wersja Jeepa® Cherokee, łącząca w sobie możliwości napędu 4x4 marki Jeep® i wyróżniająca się, agresywnym wyglądem, jest najbardziej sprawnym w terenie samochodem w segmencie średniej wielkości pojazdów SUV. Zawdzięcza to również nowej, unikalnej w tej klasie pojazdów 9-biegowej skrzyni automatycznej, która płynnie i precyzyjnie współpracuje z nowym silnikiem Pentastar® V6 3,2 l. Liczby nie kłamią: wartości kątów najazdu, zejścia i rampowego w przypadku Jeepa® Cherokee Trailhawk wynoszą odpowiednio 29,9 / 32,2 / 22,9 stopni. Prześwit nad podłożem wynosi 22,4 cm. Emblemat „Trail Rated” na nadwoziu Jeepa® Cherokee Trailhawk potwierdza, że został on zaprojektowany, aby radzić sobie w zróżnicowanych i wymagających warunkach terenowych, które określa pięć kategorii: trakcja, prześwit, zwrotność, artykulacja zawieszenia i głębokość brodzenia. 

SILNIKI

SILNIK 2.0L i 2.2L MULTIJET II TURBO
Ekonomiczne silniki Turbo Diesel wykorzystują technologię Multijet II. Silnik 2.0 MJD oferuje moc 140 KM i dostępny jest z 6-biegową skrzynią manualną, silnik 2.2 MJD osiąga moc 200 KM i połączony jest z nową 9-biegową skrzynią automatyczną. Silnik 2.0 MJD osiąga maksymalny moment obrotowy 350 Nm, natomiast silnik 2.2 MJD 440 Nm, oba wyposażone są w układ wtrysku paliwa Common Rail, elektromagnetyczne wtryskiwacze paliwa i turbosprężarkę o zmiennej geometrii (VGT) oraz system Stop/Start, który pomaga obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2. Silnik 2.0 MJD jest dostępny w wersji z napędem na przednie koła natomiast 2.2 MJD z systemami napędu 4x4 Jeep® Active Drive I lub II.

SILNIK BENZYNOWY 3.2 L PENTASTAR® V6

Silnik Pentastar V6 3,2 l to pierwsza jednostka napędowa wywodząca się od słynnego silnika Pentastar V6 o pojemności 3,6 l. Zapewnia ona doskonały komfort jazdy dzięki obniżonemu poziomowi hałasu, drgań i wibracji oraz wyjątkowo zrównoważonej charakterystyce przebiegu mocy i zapewnia wyjątkową wydajność 85 KM z litra pojemności. Silnik Pentastar V6 3,2 l współpracuje z nową, unikalną w tej klasie pojazdów 9-biegową skrzynią automatyczną oraz systemem napędu 4x4 Jeep Active Drive I lub Jeep® Active Drive Lock.

Dodaj go do ulubionych i udostępnij innym!
Test
Nadal nie jesteś zdecydowany? Przetestuj swój nowy samochód zanim go kupisz.
Kup
Wybrałeś już pojazd? Nie pozwól, by Ci to wyszło z głowy: kup samochód już teraz albo poproś o wycenę.
Finansowanie
Zapoznaj się z usługami finansowymi oferowanymi przez Fiata.

Wyposażenia